آموزش ویژه کالیگرافی (نقاشی خط) و سایه زدن

شهریور ۱۲, ۱۳۹۵ | آموزش ویژه, فتوشاپ | ۹ نظرات

آموزش ویژه کالیگرافی (نقاشی خط) و سایه زدن

آموزش ویژه کالیگرافی (نقاشی خط) و سایه زدن

کالیگرافی چیست :

کالیگرافی اصطلاحی غربی است که در توصیف هنر خوشنویسی به کار می‌رود.از این رو این هنر در سراسر دنیا با این نام شناخته می‌شود. نقاشیخط، گونه‌ای متفاوت از کالیگرافی است و همچنین حروف‌نگاری (تایپو گرافی) هم مجزا از کالیگرافی شناخته می‌شوند.

در برخی آثار تایپوگرافی از تکنیک‌ها و یا ابزار کالیگرافی استفاده می‌شود.اما کالیگرافی نوعی نقاشی است که در آن خطوط با یکدیگر برخورد دارند و در واقع نوعی کمپوزسیون خط است.در کالیگرافی، هنرمند اشکالی بوجود می‌آورد که زیباست.

این نوع نقاشی در ایران به دوران قبل از صفویه باز می‌گردد، ولی در دوره قاجار از زمان میرزا غلامرضا امیرخانی خوشنویس که با خط نستعلیق سیاه مشق کرد، کالیگرافی شکل گرفت. کالیگرافی عربی نوعی از هنرهای بصری است که از ۲۸ خط عربی که از الفبای Aramaic Nabataean مشتق شده شکل گرفته است که به این ترتیب حسی از خلاقیت و الهام بخشی را به بیننده القا می‌کند.

با گذشت زمان، کالیگرافی عربی از شکل کلاسیک به مدرن تغییر پیدا کرد که این نه تنها یک تغییر موفقیت آمیز است، بلکه یک موفقیت در هنر خوشنویس جهان نیز به شمار می‌رود.

آموزش ویژه کالیگرافی (نقاشی خط) و سایه زدن

توضیحات تمرین را قبل از خرید بخوانید :

در ابن بخش با تمرین کالیگرافی که با اسم های تایپوگرافی یا نقاشی خط یا سایه زدن متن شناخته شده در خدمت شما هستیم.

تا به حال آموزش های زیادی در اینترنت منتشر شده که شاهد بوده ایم بسیاری از آنها سایه زدن ها را اشتباه آموزش میدهند و در عین حال هیچگونه توجهی به نکاتِ اصلی در انجامِ درست این کار ندارند. کالیگرافی از هنرهای سنتی و قدیمی ایرانی بشمار میرود و سایه زدن عموما بر روی فونت نستعلیق صورت میگیرد و نکته قابل توجه در سایه زدن این فونت ، پیچیدگی و کش و قوس های آن است،به گونه ای که شما باید کلمات را مانند یک طناب یا روبان که پیچ خورده در نظر بگیرید و محل پیچ خوردگی ها را سایه بزنید تا شبیه به حالت سه بعدی شوند و برای بهتر جلوه دادن متن هم معمولا از تصاویری که تکسچر نام دارند استفاده میشود که درون متن قرار میگیرند و سایه نیز روی آنها زده میشود.

از این روش( کالیگرافی ) در طراحی کاور های موسیقی و ساخت تابلو ها و تصاویر هنری و طراحی های شخصی و زیباتر کردن متن ها استفاده میشود.

ما در این پکیج کالیگرافی که حاوی دو تمرین است ابتدا به چینش حروف و کلمات میپردازیم سپس روش اصلی و دقیق سایه زدن حروف که توسط ابزار پن هست رو آموزش میدهیم و بعد از آن نحوه استفاده از تکسچر ها برای پس زمینه و قرارگیری آنها در متن گفته شده و همچنین به کمک ابزار پن و ابزار براش متن رو سایه میزنیم.

فایل های هر دو تمرین به همراه تصاویر نهایی کالیگرافی (نقاشی خط) در کنار آن ها قرار داده شده اند تا بتوانید به راحتی تمرین ها را مطابق نمونه انجام بدهید.

همراه این دو تمرین اصلی، ما تصاویر کالیگرافی شده یا سایه زده شده ی تمامی حروف و حالات مختلف آنها و تعدادی نمونه کار کالیگرافی و سایه زدن را آماده کرده ایم برای شما تا با نحوه سایه زدن حروف و کلمات آشنا شوید.

همچنین ۱۰ عدد تکسچر با کیفیت مناسب و زیبا و فونت ایران نستعلیق (با ویژگی کشیدگی حروف) در این پکیج وجود دارد تا دیگر چیزی برای شروع کار و یادگیری کالیگرافی کم نداشته باشید.

بطور کلی می توان گفت در این آموزش سعی شده هر آنچه که لازمه یادگیری کالیگرافی یا سایه زدن است را فراهم کنیم تا شما با خرید این پکیج ارزشمند، خیلی ساده و سریع این روش را فرا بگیرید و بر روی آن مسلط شوید و در کمترین زمان ممکن به جمع حرفه ای های کالیگرافی بپیوندید.

آموزش ویژه کالیگرافی (نقاشی خط) و سایه زدن

l

تهیه و تولید آموزش

آقای سعید حقیقت

محتویات بسته ای که با لینک دانلود ، پس از خرید ، دریافت می کنید به شرح زیر است :

 

 • ۲ پارت تمرین مجزا به زبان فارسی ۷۲۰ اچ دی در مجموع دو پارت به مدت ۴۵ دقیقه
 • تکسچرهای استفاده شده در هر تمرین
 • پکِ کالیگرافی شده حروفِ فونت نستعلیق شامل ۲۳ حرف
 • فونت رایگان نستعلیق و آموزش PDF تایپ کشیدگی با استفاده از فونت رایگان نستعلیق (این فایل رایگان می باشد و بابت این دو فایل از شما مبلغی گرفته نشده)
 • حجم کامل بسته ی تمرین ها و فایل ها ۱۸۳ مگابایت
 • ۱۴ نمونه طراحی شده از آرت ورکهای کالیگرافی
 • قیمت این تمرین ۱۴۰۰۰ تومان می باشد.
 • مدرس مجموعه : سعید حقیقت

 

خرید آنلاین و دانلود آموزش

نکاتِ قابلِ توجه که قبل از خرید باید بدانید :

 •  قبل از خرید توصیه میکنیم شرایط خرید را قبل از پرداخت بخوانید.
 • توجه نمایید که پس از تکمیل فرآیندِ خرید و پرداخت ممکن است در برگشت به سایت با مشکل مواجه شوید ،با توجه به این موضوع پس از خریدِ موفقیت آمیز ، لینکها بطور اتوماتیک به ایمیلی که وارد کرده اید ارسال میشود ، به ایمیلِ خود مراجعه فرمایید و اگر در پوشه ی Inbox  ایمیل موجود نبود ، پوشه ی Spam را بررسی کنید.
 • پسورد فایل های هر آموزش پس ازخرید ، به همراهِ لینک دانلود ، بطور اتوماتیک به ایمیل شما ارسال می شود.
 • برای باز کردن فایلهای فشرده حتما از نرم افزار WinRAR ver.5 or Up استفاده کنید.
 • به دلیل فرمت HD فیلمها ، برای تماشای فیلمها بدونِ مشکل ، باید کُدکهای ویدیویی K-Lite Mega Codec Pack را بر روی ویندوز خود نصب کنید.
 • برای تماشای فیلمهای HD ما نرم افزار PotPlayer را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • جدیدترین ورژن نرم افزارهای نامبرده ی بالا را از سایت Soft98.ir ، می توانید دریافت کنید.