۳ روش برای ایجاد افکت سایه‌‌‌ی بلند در فتوشاپ

شهریور ۲۴, ۱۳۹۶ | آموزش رایگان, افکت گذاری, تایپوگرافی, فتوشاپ رایگان, متن | بدون نظر

 ۳ روش برای ایجاد افکت سایه‌‌‌ی بلند در فتوشاپ

بخشی از گرایش‌ها در طراحی‌های فلت اخیر افکت سایه‌‌‌ی بلند هستند که اونقدرها هم پدیده‌ی جدیدی نیستند. قویترین کاربرد این گرایش به نظر میرسد که در طراحی اجزای کاربری و آیکون‌ها باشد اما بطور افزاینده‌ای از آن بعنوان بخشی از طراحی وب نیز استفاده میشود. در این آموزش، ۳ روش را به شما نشان خواهم داد که با آنها میتوانید افکت‌های سایه‌ی بلند را در فتوشاپ با استفاده از چندین ابزار مختلف ایجاد کنید. پس بریم نگاهی به این روش‌ها بکنیم!

مشخصات افکت سایه‌‌‌ی بلند
افکت‌ سایه‌ی بلند دو مشخصه اصلی دارند.
هر آبجکت طراحی باید یک سایه‌ی فلت دوبعدی داشته باشد که حداقل تا ۲/۵ برابر قطر آبجکت توسعه یابد و بدین صورت این کار سایه را خیلی بلند میکند و تاکید و درام به طراحی می افزاید.
سایه باید در زاویه ۴۵ درجه و ترجیحا متمایل به راست قرار بگیرد.
رنگ افکت سایه‌‌‌ی بلند در مقایسه با رنگ پس‌زمینه میتواند در تیرگی تفاوت داشته باشد و در بعضی موارد در یک ناحیه رنگ شده ترانسپرنت فید شود. تغییرات زیادی هست که میتوانیم به افکت اضافه کنیم و فقط به این بستگی دارد که شما برای نتیجه نهایی چه تصمیمی میگیرید.
اگر جز آن دسته از افرادی هستید که از اکشن های آماده استفاده میکنید در بخشِ دانلود ، اکشن آماده برای ایجاد سریع افکت سایه‌‌‌ی بلند در فتوشاپ قرار داده شده که در کنار فایل های اکشن ، راهنمای PDF انگلیسی استفاده از کشن قرار دارد و می توانید از آن بطور رایگان استفاده کنید

Files & Video Download

بخش دانلود ۳ روش برای ایجاد افکت سایه‌‌‌ی بلند در فتوشاپ

Online Video

 لطفا نکات قابل توجه زیر را یکبار مطالعه فرمایید :

  • پسورد فایلهای فشرده در تمرین های رایگان در صورت لزوم  :    babart.ir
  • برای باز کردن فایلهای فشرده حتما از نرم افزار Win­RAR ver.5 or Up استفاده کنید.
  • به دلیل فرمت HD فیلمها ، برای تماشای فیلمها بدونِ مشکل ، باید کُدکهای ویدیویی K-Lite Mega Codec Pack را بر روی ویندوز خود نصب کنید.
  • برای تماشای فیلمها ی HD نرم افزار Pot­Play­er را به شما پیشنهاد می کنیم.
  • جدیدترین ورژن نرم افزارهای نامبرده ی بالا را از سایت soft98.ir  می توانید دریافت کنید.