طراحی یک کاراکتر کارتونی در ایلستریتور

طراحی یک کاراکتر کارتونی در ایلستریتور

طراحی یک کاراکتر کارتونی در ایلستریتور

در این آموزش که یکی از جذاب ترین آموزش های ایلستریتور در طراحی یک کاراکتر کارتونی می باشد با یکدیگر یاد می گیریم که چگونه یک کاراکتر کارتونی را قدم به قدم طراحی کنیم.
نکته ی جذابی که در این آموزش وجود دارد تکنیک هایی ست که برای بوجود آوردن حجم و ایجاد سایه روشن ها برای این کاراکتر کارتونی استفاده میکنیم.در ایلستریتور راه های بسیار جذاب و شگفت انگیزی برای این نوع طراحی وجود دارد.
در ابتدای آموزش سعی می کنیم ابتدا با تنظیمات محیط کار طراحی ، بستر را برای این طرح ایجاد کنیم.منظور من اندازه های فضای بُرداری در ایلستریتور هست که در طولِ کار با توجه به نیازمان این اندازه ها باید تغییر دهیم.
نحوه ایجاد دو براش هنری ساده را یاد خواهیم گرفت. سپس، با استفاده از ابزارهای رسم وکتور و ابزار جالبِ Blend Tool، نحوه ایجاد سر و گوش شخصیت خود را یاد خواهیم گرفت. با استفاده از براش های ذخیره شده که ساخته ایم ، یاد میگیریم که چگونه مو هارا ایجاد کنید.
در ادامه، بینی و سایه ظریف رو به پایین آن را با استفاده از دو ترکیب ساده و یک دسته از جلوه های Drop Shadow ایجاد خواهیم کرد. استفاده کامل از پنل Appearance به ما کمک خواهد کرد که چشمان و ابروها را ایجاد کنیم. با استفاده از Pucker و Bloat و جلوه های Zig Zag همراه با برخی از ویژگی های ابزارهای مهم ایلستریتور ، ما یک پاپیون کوچک، پرتقالی رنگ با سایه های روی آن را ایجاد می کنیم.
اجرای تمامی این مراحل نیاز به صرف وقت و حوصله لازم را دارد.پس از یادگیری شما با سرعت بیشتری می توانید این تکنیک ها را ایجاد کنید.
یک نکته ی مهم را فراموش نکنید: سعی کنید قبل از اجرای چنین طرح هایی ابتدا بر روی کاغذ طرح تان را بکشید و بعد در ایلستریتور آن را اجرا کنید.همه ی تکنیک ها در این آموزش برای طراحی یک کاراکتر کارتونی وجود دارد.

طراحی یک کاراکتر کارتونی در ایلستریتور

لطفا نکات قابل توجه زیر را یکبار مطالعه فرمایید :

  • پسورد فایلهای فشرده در تمرین های رایگان در صورت لزوم : babart.ir
  • برای باز کردن فایلهای فشرده حتما از نرم افزار WinRAR ver.5 or Up استفاده کنید.
  • به دلیل فرمت HD فیلمها ، برای تماشای فیلمها بدونِ مشکل ، باید کُدکهای ویدیویی K-Lite Mega Codec Pack را بر روی ویندوز خود نصب کنید.
  • برای تماشای فیلمها ی HD نرم افزار PotPlayer را به شما پیشنهاد می کنیم.
  • جدیدترین ورژن نرم افزارهای نامبرده ی بالا را از سایت soft98.ir می توانید دریافت کنید.

پخش آنلاین ویدیو آموزش

آموزشهای زیر را هم ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *